Logi

Huvudbyggnaden

Huvudbyggnaden erbjuder plats i flerbäddsrum. Rummen, och de gemensamma utrymmena, lämpar sig väl för läger- och vandrarhemsverksamhet. För boende i huvudbyggnaden finns bl.a. tillgång till dusch, bastu, toaletter, matsal och kök.

Klicka här för bilder av rummen i huvudbyggnaden.

Annexet

I Annexbyggnaden finns gemensamt servicekök, samt dusch och toalett. Annexet inrymmer också ett mindre tvåbäddsrum (Stallet) samt tre lägenheter med egen köksdel. I Annexets rum och lägenheter är det tillåtet att ha husdjur.

Klicka här för att se bilder av rum och lägenheter i Annexet.

Paradiset

I Paradiset finns två moderna lägenheter, Adam och Eva. Varje lägenhet inrymmer 5 bäddar, avskilt sovrum och egen dusch.

Klicka här för att se bilder från insidan av lägenheterna.

Sjöstugan

Sjöstugan är en större fritidsstuga som inrymmer totalt 8 bäddar. Stugan har ett stort allrum där det finns möjlighet till fyra bäddar. Två bäddar finns i ett avskilt sovrum och två bäddar på ett sovloft. Stugan har eget kök och dusch samt en inglasad veranda som vätter mot Hornavan.

Klicka här för att se bilder från insidan av Sjöstugan.

Tältplats

I närhet till servicerum med gemensamt kök, dusch och toalett finns fina tältplatser att erbjuda.